Paznokcie

Lakiery hybrydowe Silcare

by Paulina-
lakiery-hybrydowe-silcare-2
Lakiery hybrydowe firmy Silcare są bardzo popularne ze względu na swoją bardzo niską cenę. Jednak czy warto się na nie zdecydować? Czy nadają się dla początkujących? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części postu.

  
Robiąc zamówienie na stronie Silcare, zdecydowałam się zamówić 3 kolory – miętowy, żółty i nude w beżowych odcieniach. Jeśli chodzi o pigmentację, jest średnio… aby uzyskać pełne krycie, należy nałożyć przynajmniej 3, a przy miętowym kolorze nawet 4 warstwy. Poza tym, lakiery rozkładają się nierównomiernie, powstają smugi i po prostu trudno uzyskać nimi dobry efekt. 
 
Duży minus za opakowanie, wygląda bardzo tandetnie, jest nieszczelne i mimo dokładnego zamknięcia, produkt wydostaje się z buteleczki. Szkoda, że nie ma oznaczenia koloru, jaki znajduje się w środku, utrudnia to pracę i trzeba otwierać każdy lakier, aby znaleźć odpowiedni odcień. 
 
Robiąc manicure lakierami Silcare zawsze używam bazy witaminowej z Semilac i topu również z tej samej firmy, dlatego jeśli chodzi o trwałość to nie mogę narzekać, bo znaczący wpływ na to ma właśnie ta baza i top. 
 
Wydaje mi się, że nie warto inwestować w lakiery tej firmy, bynajmniej seria Color It wcale nie jest warta nawet tych kilku złotych. Czytałam opinie o serii Color It Premium, która jest nieco droższa (na oficjalnej stronie 11,99 zł), ale ponoć dużo lepsza od tej testowanej przeze mnie. Uważam, że zaczynając przygodę z manicure hybrydowym, nie warto rozglądać się za tanimi lakierami, ponieważ praca z nimi jest dużo trudniejsza i łatwo można się zrazić do robienia paznokci. 
Jeśli chodzi o firmę Silcare, ma ona wiele ciekawych i wartych polecenia produktów, ale niestety na tej serii się zawiodłam. Niemniej jednak, dam im jeszcze drugą szansę i zamówię sobie lakiery ze wspomnianej wcześniej przeze mnie serii :) 

 

%d bloggers like this: