Makijaż

Ingrid Baza Rozświetlająco – Wygładzająca

by Paulina-
ingrid-baza-rozswietlajaco-wygadzajaca

Bazy od Ingrid są mi dobrze znane. Używałam już kilka wersji, a niedawno dostałam bazę wygładzająco-rozświetlającą Jeśli jesteście ciekawe, jak się u mnie sprawdziła, zapraszam do czytania dalej Opakowanie jest bardzo wygodne – szklana, przezroczysta buteleczka z pompką. W prosty sposób możemy zobaczyć, ile produktu zostało w środku. Baza ma jasnoróżowy, perłowy kolor z drobinkami. Ma typowy, silikonowy zapach. 

Kosmetyk przeznaczony jest do zmęczonej cery, pozbawionej blasku. Według producenta, ma rozświetlić i odżywić skórę. Dodatkowo, optycznie zmniejszyć widoczność zmarszczek i niwelować drobne niedoskonałości. Skóra powinna być nawilżona, wygładzona i jędrna. A jak jest w praktyce?

Po rozprowadzeniu, drobinki pozostają na skórze, ale po nałożeniu podkładu już ich nie widać. Skóra jest gładka i faktycznie odczuwam nawilżenie i napięcie skóry. Widoczność rozszerzonych porów jest wyraźnie zmniejszona. Jeśli chodzi o niwelowanie niedoskonałości – tego nie zauważyłam, ale szczerze mówiąc, nawet nie spodziewałam się takiego działania

Aby dokładnie przetestować bazę, nałożyłam ją na jedną połówkę twarzy. Podkład nakładał się dobrze po obu stronach. Obawiałam się, że silikonowa baza może powodować ślizganie się podkładu i średnio z nim współgrać, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Część twarzy pokryta bazą mniej się klei po nałożeniu podkładu. Jeśli chodzi o rozświetlenie, nie jest ono tak spektakularne jak w przypadku bazy, o której pisałam wcześniej (tutaj), ale osoby, które wolą delikatny połysk, na pewno będą zadowolone. Co do trwałości, faktycznie strona z bazą utrzymała się dużo lepiej. Kontur pozostał w nienaruszonym stanie, podkład delikatnie się starł.


Ten kosmetyk idealnie sprawdzi się osobom początkującym, ale też takim, które wolą delikatne makijaże – jest tani, wydajny, o dużej pojemności i jego działanie jest bardzo dobre, jak na bazę przeznaczoną do codziennego makijażu.

Bazę otrzymałam w ramach testu od drogerii internetowej www.horex.pl. Możecie kupić ją tutaj

%d bloggers like this: