Pielęgnacja

Fitomed – ziołowy żel do mycia cery suchej i wrażliwej z mydlnicą lekarską

by Paulina-
fitomed-ziolowy-zel-do-mycia-cery-suchej-i-wrazliwej-z-mydlnica-lekarska

Mycie twarzy to bardzo ważny element w pielęgnacji – zarówno tej porannej, jak i wieczornej. Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy robić to codziennie. Kluczem jest używanie dobrej jakości kosmetyków, które nie zawierają substancji wysuszających – warto wybierać te bez SLSów. W mojej pielęgnacji pojawił się żel do mycia twarzy od Fitomed – jest wolny od parabenów, barwników i oczywiście wcześniej wspomnianych, szkodliwych SLSów, więc wydaje się być kosmetykiem idealnym dla skóry twarzy. A jak jest w rzeczywistości?

Wybrałam żel przeznaczony do cery suchej i wrażliwej. Ma za zadanie chronić skórę przed bakteriami, nawilżać, łagodzić i oczyszczać. W składzie znajduje się między innymi wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, korzenia prawoślazu i owsa. Ma bardzo przyjemny, delikatny, ziołowy zapach, jak w większości kosmetyków Fitomed.

W plastikowej buteleczce, tradycyjnie zamykanej na „klik”, znajdziemy 200ml produktu. Obawiałam się, czy nie będę miała problemu z wydobyciem kosmetyku, gdy będzie go już mniej, ale konsystencja jest na tyle wodnista, że bez przeszkód możemy zużyć żel do końca. Mimo wszystko, z pewnością aplikator z pompką byłby wygodniejszym rozwiązaniem

 

Używam go rano do przemywania i odświeżania twarzy i wieczorem do demakijażu. W obu rolach sprawdza się świetnie W kontakcie z wodą zaczyna się pienić. Jest bardzo wydajny – wystarczy niewielka ilość, aby zmył makijaż; radzi sobie nawet z wieloma warstwami tuszu i nie powoduje pieczenia oczu, więc używanie jest jak najbardziej komfortowe. Bardzo dobrze pozbywa się zanieczyszczeń ze skóry, dzięki czemu kurz, brud czy resztki kosmetyków nie wnikają w pory. Odkąd go używam, mam o wiele mniej zaskórników i nie pokazują mi się wypryski. Czasami stosuję go w duecie z silikonową myjką, dzięki czemu docieram dokładnie w każde miejsce i mogę lepiej je oczyścić. Pozostawia skórę delikatnie ściągniętą, dzięki czemu wiem, że jest dobrze oczyszczona i przygotowana do dalszej pielęgnacji. Kosmetyk gwarantuje odświeżoną i czystą cerę, a co ważne, w połączeniu z dobrze nawilżającym kremem, nie przesusza.

Moja skóra bardzo polubiła się z tym produktem! Używanie żelu codziennie stało się dla mnie przyjemnym obowiązkiem. Z chęcią po niego sięgam wiedząc, że przynosi rzeczywiste efekty, a obietnice producenta to nie puste słowa.

%d bloggers like this: