Pielęgnacja

Avon Naturals Mgiełki – zapachy i trwałość

by Paulina-
avon-naturals-mgieka-recenzja
Mgiełki to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią intensywnego zapachu perfum i wolą kupować zapachy w niższych cenach. Zazwyczaj mają wiele ciekawych kompozycji zapachowych, z których na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – od orzeźwiających, po słodkie. Ja w swojej kolekcji posiadam kilka mgiełek firmy Avon i chciałabym wspomnieć o ich zapachu jak i trwałości.

 

Opakowanie jest zrobione z solidnego, trwałego plastiku. Zawiera klasyczny atomizer z zakrętką. W środku znajdziemy 100 ml kosmetyku – myślę, że jest to optymalna pojemność, szczególnie dlatego, że tego typu produkty nosimy w torebkach, większa pojemność mogłaby sprawić trudności ze spakowaniem jej i wzięciem ze sobą. Dużym plusem jest kolor opakowania, a raczej jego brak… Dzięki temu możemy zobaczyć ile kosmetyku zostało w opakowaniu. Etykietki są bardzo estetyczne, nawiązują do zapachu.

Pierwsza mgiełka to połączenie żurawiny z cynamonem. Jest to świeży zapach, lekko słodki. Nie wyczuwam duszącego aromatu cynamonu, zdecydowanie przeważają nuty owocowe. Zapach jest nietypowy, w miarę intensywny.

Kolejny zapach to zielona herbata i werbena. Jest to zdecydowanie mój faworyt! Bardzo orzeźwiająca mgiełka o lekko słodkim i intensywnym zapachu. Przeważają w niej nuty zielonej herbaty. Dodatkowym plusem jest zawartość witaminy C i E.

Ostatnia mgiełka i zdecydowanie najmniej intensywna, to połączenie kokosa i karamboli. Jedyne co jest wyczuwalne to kokos, jednak nie zmienia to faktu, że zapach (chociaż słaby) jest naprawdę przyjemny. Tak jak poprzednia, zawiera witaminę E i C. Lekko orzeźwiający, nie zawiera słodkich nut. Producent obiecuje, że ten zapach przeniesie nasze zmysły w egzotyczne kraje… może gdyby był bardziej intensywny, to tak by było.

Jeśli chodzi o trwałość to każda z nich utrzymuje się jednakowo i jest to ok. godziny. Mgiełki szybko tracą na intensywności, dlatego warto mieć je przy sobie, w celu odświeżenia zapachu. Jak dla mnie są naprawdę dobre, mają ciekawe, niespotykane zapachy, a poprawianie ich co jakiś czas nie jest dla mnie problemem.

%d bloggers like this: